קרנות הפנסיה של איילון

חלק מרכזי בכל חברת ביטוח או כל חברה פיננסית אחרת הוא תחום הפנסיה. האפשרות של אדם לצבור כסף רב במהלך שנות עבודותיו הרבות וליהנות מפרי כאשר הוא מגיע לגיל הפרישה, קוסמת כמעט לכל אחד. לכן, גופים רבים בתחום הפיננסי החליטו עם השנים להקצות חלק נכבד בפעילותם לתחום הפנסיה- וזאת באמצעות מדורים מיוחדים או חברות בת.

התמונה אינה שונה במקרה של קבוצת איילון. חברה זו, אשר נחשבת לאחת המובילות בתחומה בארץ, החליטה לפני מספר שנים להרים את הכפפה ולהקדיש חלק נפרד מפעילותה לענף הפנסיה החשוב כל כך. זאת באמצעות ייסודה של חברת הבת "איילון פנסיה", אשר פעילה עד היום ומגבירה את נפח עבודתה מדי שנה.

איילון פנסיה: ההתחלה

איילון פנסיה (לשעבר: "ספרינג- ניהול קרן פנסיה בע'מ") הוקמה ב-1995 תחת הבנק הבינלאומי וקבוצת קלי.

בעקבות הרפורמה בענף הפנסיה באותה השנה, אשר חייבה את כל הבנקים למסור לגורם חיצוני את אחזוקתיהם בענפי הפנסיה והגמל, הועברה החברה אל קבוצת איילון.

שנות ה-2000: פסגות נכנסת לתמונה

מזה שנים, פועלת איילון פסגות בשיתוף פעולה מלא עם בית השקעות פסגות, היא בית ההשקעות הגדול מסוגו במדינה. שיתוף הפעולה החל עקב רכישה משותפת של חברת "מגן פנסיה".

על פי הסכם זה, איילון פנסיה, אשר רכשה 80% מהחברה האמורה, תעביר לחברת פסגות (אשר רכשה את יתר החברה) את עניין ההשקעות ברוב תיקי הפנסיה שלה, ובתמורה תזכה לחלק נרחב מהתשואות.

תחומי הפעילות של החברה

ייעודה המקורי של איילון פנסיה היה ניהול קרנות פנסיה ללקוחות חדשים. תוך שהיא שומרת אמונים לקו זה, פועלת כיום החברה בשתי מסגרות עיקריות: הראשונה היא קרן פנסיה מסובסדת מסוג תשואה, אשר עוסקת גם במקרים של אובדן כושר עבודה ושאירים. קרן זו מעניקה קצבת פרישה החל מגיל 60, קצבת נכות כאשר המדובר הוא באובדן כושר עבודה וקצבת שארים כאשר, חלילה, העמית עובר אל העולם הבא.

"איילון פסגה מנהלים", המסגרת השנייה, הינה קרן כללית אשר מעניקה כיסויים לזקנה ולשאיריו של הפנסיונר עם מותו. מיסודן, הייעוד העיקרי של קרנות מהסוג האמור הוא עבור לקוחות אשר עברו את הגובה המקסימלי של ההפרשה בקרנות האחרות, ומעוניינים בכספים נוספים לפנסיה. קרנות אלה אינן מניבות תשואה, ולא ניתן להשקיען באגרות החוב הממשלתיות.

ההנחה: בלב ליבה של הפנסיה עומדת תשואה נאה

כיצד פועלת השיטה של איילון פנסיה? ובכן, כאשר לקוח מעוניין ליצור לו ביטחון כלכלי לימים שבהם כבר לא יהיה מסוגל לעבוד בדמות חיסכון פנסיוני, גורם מרכזי הוא עניין התשואה. במסגרת זו, מקבל הלקוח עבור הכספים שהופקדו בקרן תמורה נאה (לרוב מספר אחוזים מהסכום המופקד מדי חודש), ובתמורה הוא משלם לאיילון פסגות דמי ניהול עבור ניהול קרן הפנסיה.

את הסכום הזה מחלקים במספר אשר משתנה מדי חודש בהתאם להתפתחויות בעולם הפיננסי ("מקדם קצבה אקטוארי"), כאשר כ-30% מהנכסים של כל קרן מושקעים באגרות החוב הממשלתיות, אשר מספקות גם הן תשואה- בהתאם למסלול ההשקעה שבחר האדם.

היתרונות של איילון פנסיה

איילון פנסיה טומנת בחובה מספר מעלות אשר הופכות אותה לאופציה מועדפת עבור רבים המעוניינים בניהול קרן פנסיה. עקב היותה קבוצת איילון גורם דומיננטי במשק הישראלי, לקוחות החברה נהנים משקט פיננסי יחסי, אשר מקנה להם גב כלכלי רחב.

הוותק של החברה והמיזוגים השונים מעלים את קרנם של אנשי החברה בעיני הציבור. מלבד זאת, החברה מציעה מגוון רחב של אפשרויות להשקעה ולניהול עבור לקוחותיה, כך שכל אדם המעוניין בכך יוכל לבחור בתוכנית העונה על צרכיו בצורה הטובה ביותר.

אתר "קופת חיסכון – פורטל השקעות, קרנות, פנסיה" הוקם במטרה להעניק לגולשים מידע מקיף ואיכותי בכל הנוגע לחיסכון והשקעות. 

תוכן עניינים