חסכונות במזרחי-טפחות

הבנק הרביעי בגודלו מציע מגוון רחב מאוד של תכניות חיסכון ופקדונות לציבור לקוחותיו, אפשרויות השקעה סולידיות יחסית שמאפשרות לחסוך כסף בצד למטרות שונות וגם ליהנות מתשואות יפות שמגדילות את היקף ההשקעה. יש תכניות חיסכון של בנק מזרחי-טפחות שמיועדות להפקדות חד פעמיות ועבורן יש סכומי מינימום להפקדה גבוהים יחסית ויש תכניות חיסכון של בנק מזרחי-טפחות שמיועדות להפקדות חודשיות ובהן סכום המינימום נמוך יותר.

תכנית חיסכון ארוכת טווח – חיסכון למטרה

תכניות חיסכון יכולות להיות למטרת מימון מטרה שנמצאת קרובה מבחינת זמן וגם מטרות רחוקות יותר שנמצאות בטווח של שנים רבות בעתיד, תכניות חיסכון של בנק מזרחי-טפחות מותאמות לכל טווח זמן וניתן בקלות למצוא תכניות חיסכון למטרה שמתאימות לזמן אליו מיועד החיסכון, כמובן שככל הזמן התכנית ארוך יותר הריבית המשולמת תהיה גבוהה יותר.

מסלול חיסכון לדוגמא הוא צמוד פריים בהוראת קבע ל-25 שנה: מיועד להפקדות חודשיות לתקופה ארוכה של עד 25 שנה, אפשר למשוך את כל הפיקדון לאחר שנה אחת ולאחר עוד 6 חודשים אפשר למשוך רק חלק ממנו בתנאי שמשאירים בחיסכון סכום ששווה לפחות ל-12 ההפקדות האחרונות ולרווחים שנצברו עבורן. סכום המינימום להפקדה הוא 100 ש"ח לחודש וניתן לשנות סכום זה עם הזמן, ניתן להקפיא תשלומים לתכנית לחצי שנה לאורך כל תקופת התכנית. הריבית היא ריבית משתנה שנקבעת עם מרווח קבוע מריבית הפריים, חישוב הריבית הוא כמובן ריבית דריבית שנתית.

תכניות חיסכון של בנק מזרחי-טפחות – עתיד מובטח

סוג זה של תכניות חיסכון של בנק מזרחי-טפחות מציע ריבית מובטחת ותשואות גבוהות עבור תכניות לטווחים ארוכים.

  • פיקדון פי 2: מסלול ייחודי של תכניות חיסכון של בנק מזרחי-טפחות, תכנית להפקדה חד פעמית במינימום 10,000 ש"ח, התכנית מבטיחה תשואה של 100% על ההפקדה לאחר 12.5 שנים בהן הכסף סגור (התכנית מכפילה את סכום ההשקעה), הריבית היא קבועה וכאמור מגיעה ל-100% לאחר סיום התקופה. לתכנית אין תחנות יציאה.
  • עתיד מובטח 10 שנים: לתקופה של 0 שנים, מינימום הפקדה 10,000 ש"ח, הריבית שקלית קבועה וידועה לכל התקופה – ריבית כוללת של 58.29%. קיים מסלול דומה לתקופה של 5 שנים.
  • עתיד מובטח צמוד לדולר 5-10 שנים: מסלול דומה לסעיף קודם אלא שהתכנית צמודה לשער הדולר לאורך התקופה.
  • מדורג ומובטח ל-4 או 5 שנים: מינימום הפקדה 10,000 ש"ח, הריבית קבועה אך היא עולה בכל שנה שמתמידים בחיסכון. יש תחנות יציאה בכל שנתיים בתנאי ריבית מלאים.

תכניות חיסכון של בנק מזרחי-טפחות – חיסכון עבור הילדים

בנק מזרחי טפחות מציע כמה אפיקי חיסכון שמיועדים למטרות מימון לילדי החוסכים, אלו תכניות חיסכון של בנק מזרחי-טפחות לתקופות ארוכות שנהוג לא לשבור אותן עד הגעת הילד הרלבנטי לגיל המתאים שעבורו בוצע החיסכון מלכתחילה.

  • צמוד פריים ל-25 שנה: זהה למסלול חיסכון למטרה שצוין בסעיף הראשון.
  • חיסכון דירה לילד: לתקופה של 18 שנים, מסלול צמוד למדד המחירים לצרכן, הפקדות חודשיות שוטפות ומינימום הפקדה חודשית של 100 ש"ח, הריבית על החיסכון עולה ככל שמתמידים ונשארים בה עד סופה, תחנות היציאה הן לאחר 3 שנים ובכל 6 חודשים לאחר מכן בתנאי ריבית מלאים לתקופה.
  • דירה לילד – צמוד פריים: תכנית חיסכון בריבית צמודה לפריים ובמרווח קבוע ממנה, דומה במהותה לחיסכון ל-25 שנה אלא שבתכנית זו תקופת החיסכון היא 18 שנה.

קיימות תכניות חיסכון של בנק מזרחי-טפחות נוספות להפקדות חד פעמיות או חודשיות, המאפיינים העיקריים שמשתנים הם אופן ההפקדה, חישוב הריבית (קבועה/משתנה), הצמדה למדד וכדומה.

אתר "קופת חיסכון – פורטל השקעות, קרנות, פנסיה" הוקם במטרה להעניק לגולשים מידע מקיף ואיכותי בכל הנוגע לחיסכון והשקעות. 

תוכן עניינים